Преподобний Амон затворник Печерський, в Дальніх печерах 639dc782ed940280767213
Житія святих,  Серпень

Преподобний Амон затворник Печерський, в Дальніх печерах

Місяця серпня на 28-й день – Собор преподобних отців Києво-Печерських, які в Дальніх печерах (прп. Феодосія) спочивають

Про цього святого збереглося дуже небагато відомостей. Найімовірніше, жив він і трудився в Печерській обителі в другій половині XIII століття. Так було написано на стародавніх дошках, якими закривалися печери з мощами. Звичайно, самі написи не збереглися, але в стародавній книзі «Короткі оповіді про життя преподобних отець Дальніх печер» відтворюється їх текст.

Звідти ж ми дізнаємося, що з благословення ігумена він відбув прощу на Святу Афонську Гору й Єрусалимі. Самі по собі ці паломництва не є показником святості, але після повернення в Києво-Печерську Лавру благочестя преподобного вразило навіть старців. Його святе і піднесене життя багатьма було взято за зразок чернечого діяння, а самому йому було дане прозвання Працелюбний.

Святий Аммон був скромним і дуже невибагливим. Своїм земним аскетизмом він набував нетлінні багатства на Небі. І до кінця життя, сповнившись убогістю духовною, так полюбив убогість тілесну, що закрився в одній з Дальніх печер. Але і там він дивував братію численними подвигами, які осоромлювали всі підступи ворога роду людського.

У XVII столітті архімандрит Києво-Печерської Лаври Варлаам (Ясинський), що згодом став Митрополитом Київським, встановив відзначення Собору преподобних отців Дальніх печер. Тоді ж, імовірно, була складена служба преподобному Аммону.

Тропарі, кондаки, молитви та величання

Гражданський шрифтЦерковнослов'янськоюУкраїнською

Ще в розробці

Тропaрь, глaсъ в7:

Е#гдA и3зшeлъ є3си2 t мjра, тогдA мірск†z вс‰ ћкw тщє1тна, tвeрглъ є3си2, є3гдa же џбразъ и4ноческій на сS пріsтъ, тогдA вр†жіz ков†рства п0двиги и3 труды2, ґммHне бlжeнне, попрaлъ є3си2, вопіS: хrтE б9е, слaва тебЁ.

Кондaкъ, глaсъ д7:

Да своемY воев0дэ и3 гDу, прпdбне ґммHне, бл7гоугоди1ши, всёхъ tчazвсz мірски1хъ пристрaстій, стрaнствовалъ є3си2 сегw2 рaди вс‰ дни2 животA своегw2 многотрyдне: тёмъ њбрётъ вёчный пок0й, моли2 и3 нaмъ въ т0й всели1тисz.

Ще в розробці

Знайшли помилку