Житія святих,  Серпень

Преподобний Акиндин, архімандрит Печерський, в Дальніх печерах

Місяця серпня на 28-й день

Преподобний Акіндін Печерський був архімандритом Києво-Печерського монастиря у 20-30-х рр. XIII століття. Він двічі згадується в Києво-Печерському патерику: у посланні Симеона, єпископа Володимирського і Суздальського, до Полікарпа, чорноризця Печерського, св. Акіндіна названо ним архімандритом і братом; преподобному адресоване послання ченця Полікарпа “Про святих і блаженних чорноризців Печерських”, у якому він названий “пречесним архімандритом всієї Русі”. Це послання послужило підставою для складання Києво-Печерського патерика.

Остання згадка про св. Акиндина пов’язана з його участю 1231 року в хіротонії ростовського єпископа Кирила II. Точна дата кончини преподобного невідома, його ім’я відсутнє в службі Києво-Печерським преподобним. Серед київських святих прп. Акіндіна згадує “Опис про російських святих” (відомий за списками кінця XVII-XVIII століть). У 1650-ті роки пам’ять “преподобного отця Акіндіна, архімарита Печерскаго монастиря” було внесено до місяцеслова Троїце-Сергієвої лаври її келарем Симоном (Азар’їним).