Преподобний Ахила, диякон Печерський, в Дальніх печерах p1c2glgpdn10291ulf1uj3po610or3
Житія святих,  Січень

Преподобний Ахила, диякон Печерський, в Дальніх печерах

Місяця січня на 4-й день

Преподобний отець наш Ахила диякон (XIV ст.), полюбивши від дитинства посницькее життя і відкинувши світ, прийшов до Печерського монастиря, щоб тут угодити Господеві. У монастирі він прийняв на себе Ангельський образ і проходив тісний шлях чернецтва з великим терпінням, послухом та смиренністю. Помірністю своєю в їжі та питті він перевершував багатьох подвижників, бо він не їв ні солодкої, ні вареної їжі, зілля ж вживав дуже рідко і то в малій кількості. Зазвичай їжею його була одна просфора на тиждень. Довгий час преподобний Ахила провів у затворі.

До заступництва святого Ахили вдаються бажаючі позбутися «поневолення черевними пристрастями» (обжерливості) і охочі навчитися помірності (3-я пісня канону преподобним, що спочивають у Дальніх печерах).

Тропарі, кондаки, молитви та величання

Гражданський шрифтЦерковнослов'янськоюУкраїнською

Тропар преподобному Ахілі, диякону Печерському, в Дальніх печерах, глас 8

Постницьке життя поцілував/ і багатьма трудами від молодих нігтів собі обложив,/ на ступінь дияконства був зроблений, всечесне,/ в якому служив єси в церкві Божої молитви/.

Кондак преподобному Ахілі, диякону Печерському, в Дальніх печерах, глас 2

Велиє мав є воістину утримування, славне,/ і багато чого показав еси пощання, о Ахіло,/ занедбано єдиною в седмиці// // поважно, ублажаємо.

Тропaрь, глaсъ и7:

П0стническое житіE њблобызaвъ и3 мн0гими труды6 t младhхъ ногтeй себE њбложи1въ, на степeнь діaконства произведeнъ бhвъ, всечeстне, въ к0емъ служи1лъ є3си2 въ цRкви б9іz м™ре непор0чне, є4йже моли1сz, во є4же сп7сти1сz душaмъ нaшымъ.

Кондaкъ, глaсъ в7:

Вeліе и3мёлъ є3си2 вои1стинну воздержaніе, слaвне, и3 мн0гое показaлъ є3си2 пощeніе, q ґхjло, занE2 є3двA є3ди1ною въ седми1цы, и3 се2 є3ди1ну мaлу просфорY снэдaше и3 бдённымъ стоsніемъ къ бGу вhну дручaшесz, тёмъ тS, ћкw п0стника и3 прпdбнымъ соo1бщника чтyще ўблажaемъ.

Ще в розробці

Знайшли помилку