...
Преподобносповідник Іоанн (Кевролетин) Ioann Kevroletin
Житія святих,  Січень

Преподобносповідник Іоанн (Кевролетин)

День пам'яті (н. ст.)

Місяця січня на 14-й день / 22-й день (Собор новомучеників і сповідників Церкви Руської) / 29-й день (Собор Єкатеринбурзьких святих)

Преподобносповідник Іоанн (в миру Кевролетин Іван Опанасович) народився в 1875 році в селі Кулаково Тюменського округу Тобольської губернії в сім’ї селянина. У 1894 році поступив послушником до Киртомського Хрестовоздвиженського монастиря в Ірбітському повіті Пермської губернії. У 1902 році перейшов до Верхотурського Миколаївського монастиря. У 1907 році був пострижений у мантію з ім’ям Ігнатій. У 1913 році висвячений на ієромонаха.

За час свого священницького служіння ієромонах Ігнатій змінив багато парафій, проте на жодній із них не затримувався надовго.

У 1925 році його вперше заарештували й ув’язнили в тюрму ОДПУ, де він провів близько місяця. Повторний арешт відбувся 1932 року. На допиті ієромонах Ігнатій прямо говорив: “Визнаю, що справді, як чернець, за своїми поглядами і переконаннями був противником, діаметрально протилежним до установок і заходів радянської влади, інакше не могло бути. Якщо розділяти повністю погляди радянської влади, значить, потрібно перестати бути ченцем; бути ченцем – значить бути ворогом радянської влади і партії…” Отця Ігнатія засудили до трьох років заслання в Західний Сибір і відправили етапом у Наримський край. Повернувшись із заслання, отець Ігнатій з 1935 по 1937 рік служив у Христорождественській церкві села Соснівка Свердловської області. У 1948 році він вийшов за штат.

З 1946 року ієромонах Ігнатій проживав у місті Верхотур’є. Тоді настав новий період у житті подвижника, коли він став ховатися від світу за зовнішньою формою юродства. Одягатися став у світський одяг, іноді й у жіночий, так що, бувало, його не впізнавали й ті, хто добре його знав. Деякий час він пас на околиці міста кіз і був улюбленцем усіх навколишніх хлопчаків, які тісним гуртком збиралися довкола і з захватом слухали його розповіді. У отця Ігнатія залишалося багато духовних дітей, і він, відвідуючи їх, звершував у їхніх будинках таїнства. Коли стан здоров’я не дозволяв залишати будинок, він приймав духовних дітей у себе в келії.

В останні роки отець Ігнатій тяжко хворів і незадовго до смерті був пострижений у схиму з ім’ям Іоанн. Помер ієросхимонах Іоанн 27 січня 1961 року і був похований біля Успенської кладовищенської церкви.

Причислений до лику святих новомучеників і сповідників Руських у серпні 2000 року на Архієрейському Соборі Руської Православної Церкви.