Преподобномучениця Єлисавета (Яригіна), черниця p1dvp1658rdlil8h15ru12j91t5c3
Житія святих,  Серпень

Преподобномучениця Єлисавета (Яригіна), черниця

Місяця серпня на 30-й день

Преподобномучениця черниця Єлизавета – в миру Єлизавета Олександрівна Яригіна – народилася 1879 року в селі Сафронове Яренського повіту Вологодської губернії (нині Архангельська область, Ленський район) і походила із селянської сім’ї. Вона вступила послушницею в Килтовський Хрестовоздвиженський жіночий монастир (Яренський повіт, Вологодська губернія), а 1918 року її постригли в черниці. Після закриття монастиря вона служила псаломщицею в Стрітенській церкві села Вильгорт Сиктивдинського району республіки Комі. 4 серпня 1937 року матінку Єлизавету заарештували з обвинуваченням в “активній контрреволюційній діяльності та поширенні чуток про швидкий розвал колгоспного будівництва і радянської влади”. Винною себе вона не визнала. Трійка при УНКВС Комі АРСР засудила черницю Єлизавету (Яригіну) до вищої міри покарання. 12 вересня 1937 року черницю Єлизавету розстріляли недалеко від міста Сиктивкар. Преподобномученицю було зараховано до лику святих 6 жовтня 2001 року.