Преподобномучениця Варвара Конкіна konkina
Березень,  Житія святих

Преподобномучениця Варвара Конкіна

Місяця березня на 23-й день.

Варвара Іванівна Конкіна народилася 1868 року в селі Сушки Кирицької волості Спаського повіту Рязанської губернії у селянській родині. У 1887 році, дев’ятнадцятирічної дівчиною, вона надійшла послушницею до Спасо-Влахернського жіночого монастиря Дмитрівського повіту Московської губернії. У цьому монастирі Варвара Іванівна прийняла постриг, і тут їй довелося трудитися аж до закриття монастиря в 1923 році. З 1923 року черниця Варвара вважається за офіційними документами «без певних занять»; продовжуючи молитовний внутрішній подвиг, вона мешкає у селі Слідове Ногинського району Московської області.

26 вересня 1937 року черницю Варвару Конкіну заарештували. Їй було інкриміновано «участь у контрреволюційній церковній групі». 15 жовтня 1937 року трійкою при УНКВС СРСР по Московській області її було засуджено до 10 років виправно-трудового табору. Винною себе матінка Варвара ніколи не визнавала, поводилася надзвичайно стійко, нікого не називала, з жодним звинуваченням не погоджувалася. В результаті побиття та тортур монахиня була доведена до такого стану, що офіційно була визнана непридатною до праці. 1938 року справу матінки Варвари було переглянуто. 21 лютого 1938 року трійка при УНКВС засудила її до найвищої міри покарання. 5 квітня 1938 року матінку Варвару було розстріляно на Бутівському полігоні. Ухвалою Священного синоду від 26 грудня 2006 року монахиня Варвара (Конкіна) була зарахована до лику святих.