Преподобномучениця Татіана Грибкова, послушниця p1e0qe4lueqsv1rhe13ve1b0pi1c3
Житія святих,  Вересень

Преподобномучениця Татіана Грибкова, послушниця

Місяця серпня на 1-й день

Преподобномучениця Татіана народилася 1879 року в селі Щукіно Московського повіту Московської губернії в сім’ї селянина Івана Грибкова.
У 1896 році Тетяна вступила до Казанського Головінського жіночого монастиря, що розташовувався в дев’яти верстах від Москви. Обитель була заснована 1876 року, – спочатку іменувалася громадою, а 1886 року її було перетворено на монастир. Тут було два кам’яних і два дерев’яних храми, лікарня, богадільня, іконописна майстерня і школа, трудилося майже двісті сестер. 1925 року монастир був радянською владою ліквідований. Тетяна оселилася разом із сестрою в рідному селі.
Під час жорстоких гонінь на Церкву, чергова хвиля яких припала на 1937 рік, було оформлено за допомогою псевдосвідків свідчення, що звинувачують послушницю Тетяну.
Двадцятип’ятирічний комуніст Кузнєцов, який знімав у будинку Тетяни кімнату, написав на неї 13 травня 1937 року донос начальнику НКВС Кунцевського району. Закінчив він його проханням: “Для більш конкретного підтвердження я можу надати вам допомогу, але прошу мого імені їй не повідомляти, оскільки я з нею живу в одній квартирі і це призведе до деякої неприємності”.
30 травня лжесвідка викликали на допит.
Незважаючи на донос і свідчення лжесвідка, послушниця не була тоді заарештована. Арешт відбувся лише 9 серпня 1937 року після указу Сталіна від 5 серпня 1937 року про проведення масових арештів.
Вона була ув’язнена в Новинську в’язницю в Москві. 10 серпня почалися допити.

10 вересня 1937 року трійка НКВС засудила Тетяну до розстрілу.
Послушницю Казанського Головінського монастиря Татіану (Грибкову) було розстріляно 14 вересня 1937 року на полігоні Бутове під Москвою, вона була похована в невідомій спільній могилі.