Преподобномучениця Севастіана (Агеєва-Зуєва), черниця p1e0np3f2orm3qk1lo9i8n1l3m3

Преподобномучениця Севастіана (Агеєва-Зуєва), черниця

Преподобномучениця Севастіана народилася 20 листопада 1872 року в селі Старо-Іванцеве Лукояновської волості Арзамаського повіту Нижегородської губернії в сім’ї селян Харитона Микитовича й Мінодори Абрамівни Агєєвих-Зуєвих і в хрещенні була названа Стефанідою.
1892 року Стефаніда поступила послушницею у Воскресенський Федорівський монастир Володимирської єпархії і з 30 травня цього року проходила послух на кухні. У 1915 році ігуменею монастиря було призначено черницю Арсенію (Добронравову). У 1924 році вона прийняла на проживання митрополита Серафима (Чичагова), який повернувся із заслання і прожив в обителі кілька років, доки не отримав призначення на Санкт-Петербурзьку кафедру, за часів гонінь на Церкву перейменовану на ім’я міста, названого тоді на честь першого гонителя російських християн. Митрополиту в цей час було сімдесят два роки, і на допомогу йому по господарству ігуменя Арсенія відпустила двох черниць, однією з них була Стефаніда, пострижена на той час у мантію з ім’ям Севастіана. У 1933 році митрополита Серафима звільнили за штат, і він оселився в приватному будинку в селищі Удільне поблизу Москви, куди за ним пішли і монахині Севастіана та Віра (В’юріна), які допомагали йому.
30 листопада 1937 року митрополита Серафима заарештували й ув’язнили в Таганській в’язниці в Москві; 7 грудня того ж року трійка НКВС засудила його до розстрілу, і 11 грудня 1937 року його було розстріляно на полігоні Бутово під Москвою.
10 грудня 1937 року було заарештовано черниць Севастіану і Віру, які продовжували жити в тому самому будинку в селищі Питоме, і того самого дня їх допитали.
На цьому допити було закінчено. Черниця Севастіана була неграмотна. Слідчий зачитав їй протокол допиту, і вона поставила під ним відбиток великого пальця правої руки.
Протягом кількох днів слідчий допитав чергових свідків – голову Удельнинської сільради та працівника селищної ради, які й підписалися під відповідними показаннями.
20 грудня 1937 року трійка НКВС засудила черницю Севастіану до восьми років ув’язнення у виправно-трудовому таборі. Черниця Севастіана (Агєєва-Зуєва) померла в Бамлазі на Далекому Сході 11 липня 1938 року і була похована в безвісній могилі.