Преподобномучениця Олександра Хворостяннікова p1e1kbsl2hp5p1i7c2ic1oo18ml3
Житія святих,  Вересень

Преподобномучениця Олександра Хворостяннікова

Місяця вересня в 17-й день

Преподобномучениця Олександра народилася 20 квітня 1886 року в селі Сьяново Серпуховського повіту Московської губернії в благочестивій сім’ї селянина Семена Хворостяннікова, який прислуговував при храмі.

1896 року неподалік від села Луконіної в Мединському повіті за тридцять верст від Калуги стараннями ієросхимонаха Калузького Лаврентіївського монастиря Герасима була влаштована жіноча громада. На чолі громади була поставлена настоятелька, і в громаду потягнулися дівчата з навколишніх сіл. Там бували і знайомі Олександри; вони розповіли їй, що громада їм сподобалася, і настоятелька приймає до себе дівчат, які бажають подвизатися.

У 1915 році Олександра вступила в громаду послушницею і жила в ній до 1918 року. Потім вона прожила два роки вдома, у рідному селі, і переїхала до Серпухова, де працювала служницею у заможних людей, у 1925 році вона влаштувалася на текстильну фабрику.

У 1937 році уряд видав негласне розпорядження про арешт усіх ченців і черниць, послушників і послушниць закритих монастирів. 15 і 16 лютого 1938 року було допитано чергових свідків, які працювали разом з Олександрою на фабриці, які підтвердили, що вона справді мешкала в монастирі, а, крім того, веде агітацію проти радянської влади серед робітників у гуртожитку і є противницею державних позик.

Послушницю Олександру заарештували 21 лютого 1938 року й ув’язнили в серпуховській в’язниці. Відразу ж слідчі влаштували очні ставки послушниці зі свідками, на яких вона відкинула свідчення, які ті давали, а потім того самого дня її допитали саму.

Підтвердивши, що вона справді жила в монастирі і до цього часу залишається при релігійних переконаннях, Олександра сказала, що робітникам фабрики вона говорила, що за царя робітникам жилося в матеріальному плані краще, що при радянській владі нічого немає, що комуністи кажуть, що Бога немає, але їм не треба вірити, Бог є, а комуністи горітимуть у пеклі; комуністи закривають церкви й садять священиків у в’язниці, і потрібно було б захищати священиків. У день арешту послушниці слідство було закінчено, і справу було відправлено на рішення трійки.

Трійка НКВС розглянула справу послушниці тільки 7 червня 1938 року і засудила її до десяти років ув’язнення у виправно-трудовому таборі, і її відправили в Бамлаг. Послушниця Олександра Хворостяннікова померла в ув’язненні в Хабаровському краї 30 вересня 1943 року і була похована в безвісній могилі.