Преподобномучениця Марія (Цейтлін) Maria Tseytlin
Житія святих,  Грудень

Преподобномучениця Марія (Цейтлін)

Місяця грудня на 2-й день

Преподобномучениця Марія (в миру Марія Василівна Цейтлін) народилася 1869 року в місті Ярославлі в сім’ї робітника. У 1886 році поступила послушницею в Богородице-Смоленський Новодівичий монастир, який розташовувався тоді на околиці Москви, там прийняла чернечий постриг. Коли 1922 року обитель було закрито, черниця Марія, подібно до інших сестер, оселилася поблизу монастиря на Великій Пироговській вулиці. Інформатори, які проживали в одному будинку з матінкою або по сусідству, регулярно повідомляли в НКВС, що сестри монастиря збираються часом разом і ведуть бесіди, порівнюючи нинішнє життя з дореволюційним.

У березні 1938 року черницю Марію заарештували “за контрреволюційну діяльність”. На допиті вона прямо підтвердила, що настав важкий час, церкви закривають, віряни незадоволені радянською владою, бо радянська влада грабує монастирі, закриває церкви. Сповідницю засудили до 8 років ув’язнення у виправно-трудовий табір і відправили в Сиблаг. 15 грудня 1938 року в пересильному пункті табору преподобномучениця Марія померла. Її поховали в безвісній могилі.

Зарахована до лику святих новомучеників і сповідників Руських 1 жовтня 2004 року визначенням Священного Синоду Руської Православної Церкви.