Преподобномучениця Марія Носова, послушниця Mariia nosova
Житія святих,  Квітень

Преподобномучениця Марія Носова, послушниця

Місяця квітня на 27-й день.

Преподобномучениця Марія народилася 1872 року в селі Дубенька Козельського повіту Калузької губернії в сім’ї селянина Павла Носова. У 1893 році вона вступила послушницею в Страсний монастир у Москві, в якому трудилася до його закриття, а потім разом з іншими насельницями монастиря, Євдокією та Пелагією Павловими, Софією Селіверстовою і Вірою Морозовою, оселилася в підвальній квартирі будинку на Тихвінській вулиці. Деякі послушниці шили ковдри, інші, як Марія, працювали санітарками.
Марію заарештували 25 жовтня 1937 року, ув’язнили в Бутирській в’язниці, і того самого дня допитали.
– Чи ведете ви із сестрами розмови на політичні теми? – запитав її слідчий.
– Ні, не ведемо, – відповіла послушниця.
– Слідство має дані про те, що ви серед оточуючих ведете розмови, спрямовані проти радянської влади. Чи підтверджуєте ви це?
– Ні, – відповіла Марія Павлівна.
На цьому слідство було закінчено, і 19 листопада 1937 року трійка НКВС засудила послушницю Марію до десяти років ув’язнення у виправно-трудовому таборі. 27 грудня 1937 року вона прибула з етапом у Маріїнський розподільник Сиблагу. Послушниця Марія Носова померла 10 травня 1938 року в Маріїнському таборі в Кемеровській області, її поховали в безвісній могилі.