Преподобномучениця Марія Носова послушниця Mariia nosova
Житія святих,  Квітень

Преподобномучениця Марія Носова послушниця

День пам'яті (н. ст.)

У неділю, найближчу до 25 січня, — Собор новомучеників і сповідників Церкви Руської (перехідне) / місяця квітня на 27-й день / серпня на 18-й день, якщо це неділя, або в неділю перед 18 серпня — Собор Кемеровських святих (перехідне)

Преподобномучениця Марія народилася 1872 року в селі Дубенька Козельського повіту Калузької губернії в сімʼї селянина Павла Носова. У 1893 році вона вступила послушницею до Страсного монастиря у Москві, де трудилася до його закриття, а потім разом з іншими насельницями монастиря, Євдокією та Пелагією Павловими, Софією Селіверстовою і Вірою Морозовою, оселилася в підвальній квартирі будинку на Тихвинській вулиці. Деякі послушниці шили ковдри, інші, як Марія, працювали санітарками.

Марію заарештували 25 жовтня 1937 року, увʼязнили в Бутирській в’язниці і того самого дня допитали.

— Чи ведете ви з сестрами розмови на політичні теми? — запитав її слідчий.

— Ні, не ведемо, — відповіла послушниця.

— Слідство має дані про те, що ви серед навколишніх ведете розмови, спрямовані проти радянської влади. Чи підтверджуєте ви це?

— Ні, — відповіла Марія Павлівна.

На цьому слідство було закінчено, і 19 листопада 1937 року трійка НКВС засудила послушницю Марію до десяти років ув’язнення у виправно-трудовому таборі. 27 грудня 1937 року вона прибула з етапом до Маріїнського розподільнику Сибірського виправно-трудового табору. Послушниця Марія Носова померла 10 травня 1938 року в Маріїнському таборі в Кемеровській області і була поховала в безвісній могилі.