Преподобномучениця Марія (Лактіонова) Maria Laktionova
Житія святих,  Грудень

Преподобномучениця Марія (Лактіонова)

Місяця грудня на 26-й день

Преподобномучениця Марія (Марія Максимівна Лактіонова) народилася 1884 року в селі Гніздилове (нині Фатезький район Курської області). З 1914 до 1918 року трудилася послушницею в Казанській Амвросіївській пустині (село Шамордіно Перемишльського повіту Калузької губернії). З 1934 року проживала в місті Белеві Тульської області.

У грудні 1937 року послушницю Марію заарештувало Бєлєвське відділення НКВС у груповій справі єпископа Микити (Прибиткова), її звинуватили в тому, що вона “перебувала в підпільному монастирі”. На допиті вона не визнала за собою жодної провини. Незважаючи на це, послушницю Марію засудили до розстрілу. Страта відбулася 8 січня 1938 року під Тулою, на 162 кілометрі Сімферопольського шосе в Тесницькому лісі. Тіло новомучениці було поховано разом з іншими мучениками в братській могилі.

Преподобномученицю Марію зараховано до лику святих новомучеників і сповідників Руських 26 грудня 2001 року визначенням Священного Синоду Руської Православної Церкви.