Преподобномучениця Маргарита (Закачуріна) Margarita Zakachurina
Житія святих,  Грудень

Преподобномучениця Маргарита (Закачуріна)

Місяця грудня на 2-й день

Преподобномучениця Маргарита (в миру Євдокія Ксенофонтівна Закачуріна) народилася 1884 року в селі Пахота Лежневського району Іванівської області в християнській родині. Втративши матір, Євдокія співала на криласі при богадільні в Іваново-Вознесенську. 1916 року з цієї громади утворився монастир на честь Володимирської ікони Божої Матері. Там Євдокія була пострижена в чернецтво з ім’ям Маргарита. Несла різні послухи, зокрема благочинної.

У 1918 році обитель перетворили на трудову хліборобську артіль, де займалися польовими роботами і рукоділлям. Поблизу від обителі побудували два дерев’яні будиночки, в них жили по кілька черниць. У 1927 році приміщення монастиря переобладнали під казарми авіазагону. Черниця Маргарита з близькою сестрою купили маленький будиночок і жили там.

Матір Маргариту і ще трьох сестер заарештували 22 березня 1937 року, звинуватили в контрреволюційній діяльності та участі в контрреволюційній групі чернецтва і церковників, тримали в Іванівській в’язниці. Пізніше їх перевели до в’язниці міста Шуї, засудили до 5 років заслання в Казахстан. Там вони знову всі разом були заарештовані, проходили у груповій справі, звинувачувалися в контрреволюційній діяльності та агітації, що полягала в антирадянських розмовах і читанні книги “Протоколи Сіонських мудреців”. Слідство тривало 1 день, черницю Маргариту засудили до розстрілу, стратили вночі 15 грудня 1937 року і поховали в безвісній могилі.

Зарахована до лику святих новомучеників і сповідників Руських у серпні 2000 року на Архієрейському Соборі Руської Православної Церкви.