Преподобномучениця Марфа (Тестова), інокиня p1agsio8jk1rqnl0pqj8191vqaj3
Житія святих,  Квітень

Преподобномучениця Марфа (Тестова), інокиня

Місяця квітня на 13-й день

Преподобномучениця Марфа народилася 1883 року в селі Арга Темниківського повіту Тамбовської губернії в сім’ї селянина Тимофія Тестова. У 1914 році вона вступила до Серафимо-Дівєєвського монастиря Нижегородської губернії, де подвизалася її рідна сестра Пелагія.
Після розорення при безбожних правителях Дівєєвської обителі черниця Марфа разом з однією з монастирських сестер оселилася в селі Розвільє Борського району Нижегородської області, де стала працювати при храмі. Вона була заарештована 18 листопада 1937 року і ув’язнена в нижегородську в’язницю.
Допитані лжесвідки показали, що черниця Марфа серед віруючих селян села Розвілля систематично веде контрреволюційну агітацію, спрямовану на дискредитацію радянського уряду і комуністичної партії, закликає жінок ходити до церкви і в релігійні свята не працювати; ходячи селами під виглядом збору милостині, закликає селян захищати від комуністів Божі храми, які повсюдно закривають, а духовенство саджають до в’язниць. “Подібна агітація на селян дуже впливає, і селяни дивляться на радянську владу з недовірою”.
– Вас заарештовано за контрреволюційну діяльність, яку ви вели серед вірян села Розвілля, обмовляли на політику радянського уряду, вели контрреволюційну агітацію пораженського характеру, називаючи комуністів антихристами. Визнаєте себе в цьому винною? – запитав слідчий інокиню Марфу.
– У пред’явленому обвинуваченні винною себе не визнаю. Контрреволюційною діяльністю я серед віруючих і взагалі не займалася.
Слідчий зачитав уривки зі свідчень лжесвідків і зажадав, щоб черниця їх підтвердила, на що та заявила, що нічого подібного вона не говорила.
– Що ще можете доповнити до слідства? – поставив слідчий останнє запитання.
– Доповнити нічого не можу.
13 грудня 1937 року трійка НКВС засудила інокиню Марфу до восьми років ув’язнення у виправно-трудовому таборі, і 3 травня 1938 року вона прибула в одне з відділень Карагандинського табору і була відправлена на загальні роботи.
Табірні умови і важка робота виявилися для неї непосильними, медична комісія визнала її інвалідом, і її відправили в лікарню при Спаському відділенні Карлагу. Черниця Марфа (Тестова) померла 26 квітня 1941 року в табірній лікарні і того ж дня була похована на кладовищі поблизу селища Спаське.