Березень,  Житія святих

Преподобномучениця Марфа Коврова, послушниця

День пам'яті (н. ст.)

Місяця січня на 22-й день — Собор новомучеників і сповідників Церкви Руської (перехідне) / березня на 3-й день

Марфа Степанівна Коврова народилася 1887 року в селі Галигіно Коробовського району Московської області та походила із селянської родини. Вирішивши присвятити своє життя служінню Богу, вона стала послушницею Олександро-Маріїнського жіночого монастиря в селі Євлєво Єгор’євського повіту Рязанської губернії. У цьому монастирі майбутня мучениця прожила аж до його закриття.

26 лютого 1938 року послушницю Марфу заарештували. Її звинуватили в “антиколгоспній агітації”, і 9 березня 1938 року Трійка при УНКВС СРСР у Московській області винесла остаточний вирок — вища міра покарання, розстріл. Марфа Степанівна Коврова була розстріляна 16 березня 1938 року на Бутовському полігоні.

20 липня 1989 року була реабілітована прокурором Московської області за 1937 рік репресій.

Причислена до лику новомучеників і сповідників Церкви Руської визначенням Священного Синоду Руської Православної Церкви від 17 липня 2006 року.