Преподобномучениця Дарія Зайцева, послушниця Daria Zaitseva
Березень,  Житія святих

Преподобномучениця Дарія Зайцева, послушниця

Місяця березня на 1-й день.

Преподобномучениця Дарія народилася 1870 року в селі Богослово Рязанського повіту Рязанської губернії в сім’ї селянина Петра Зайцева. Коли Дарії виповнилося дев’ятнадцять років, вона вступила послушницею в Борисоглібський Аносин монастир Звенигородського повіту Московської губернії. У 1928 році обитель закрили, і вона переїхала в село Холми Істринського району Московської області, де в той час жило багато черниць із закритих радянською владою монастирів. У селі Холми вона оселилася в сторожці при Знам’янській церкві та допомагала в храмі; 1934 року Дар’я Петрівна була обрана старостою храму.

Під час гоніння на  Православну Церкву – в 1937 році в Істринський відділ НКВС надійшов донос, що в селі Холми проживає насельниця одного із закритих монастирів, яка продає на залізничній станції лампадну олію і Богоявленську воду; той, хто доносив, вимагав звернути увагу співробітників НКВС на таке, як він висловився, неподобство.
У лютому 1938 року було допитано чергових свідків, які показали, що послушниця Дарина веде серед населення розмови про те, що потрібно більше молитися Богу, що Господь покарає більшовиків за те, що вони руйнують віру.
3 березня 1938 року послушницю Дарину було заарештовано, і спочатку вона перебувала в камері попереднього ув’язнення при міліції міста Істри, де і відбувся перший допит. Через брак необхідної кількості співробітників НКВС для широкомасштабної операції з арешту сотень тисяч людей Дарину Петрівну допитав співробітник карного розшуку, який зажадав розповісти про контрреволюційну агітацію, яку вона проводила серед населення села Холми.
Дар’я Петрівна відповіла, що радянською владою вона незадоволена, що за царського уряду жилося незрівнянно краще, що після приходу до влади комуністів стало жити гірше, православних гноблять, саджають у в’язниці священиків, дияконів, черниць. На цей випадок вона вже приготувала собі речі й очікувала, коли її заарештують. Узимку 1937 року до неї справді приходили в церковну сторожку жінки, і вона вела розмову, але без усякої злості, що треба більше молитися Богові й просити, щоб Господь допоміг позбутися цієї влади й послав іншу. Влада жене селян і православних, і вона готова померти за віру і за батюшку-царя, а крім того, не заперечує, що була розмова про війну, що прийдуть інші держави і позбавлять від цієї влади. Вона підтвердила слідчому, що незадоволена існуючим ладом, але єдино тому, що закривають храми й улаштовують гоніння на православних, – із цієї причини вона змиритися з існуючим ладом не може, і якщо це контрреволюційна діяльність, то її вона за собою визнає.
8 березня 1938 року трійка НКВС засудила послушницю до розстрілу, і вона була переведена в Таганську в’язницю в Москві. Послушницю Дарину Зайцеву розстріляли 14 березня 1938 року і поховали в невідомій спільній могилі на полігоні Бутово під Москвою.

Тропарі, кондаки, молитви та величання

Гражданський шрифтЦерковнослов'янськоюУкраїнською

Тропарь преподобномученице Дарии Зайцевой, глас 4

А́гница Твоя́, Иису́се, и кро́ткая голуби́ца Да́рия,/ я́ко заколе́ние непоро́чно и приноше́ние чи́сто,/ любо́вию прине́сшися в же́ртву Тебе́,/ сочета́ся преподо́бных светле́йшему ли́ку/ и му́чеников до́блестному полку́./ Тоя́ моли́твами, Христе́ Бо́же,// я́ко Ми́лостив, спаси́ ду́ши на́ша.

Кондак преподобномученице Дарии Зайцевой, глас 8

Доброде́тели и́ноческия стяжа́вши,/ благоче́стием и любо́вию себе́ украси́ла еси́,/ мук же и сме́рти не убоя́вшися,/ те́ло свое́ не пощади́ла еси́./ Те́мже, ве́рою тьму безбо́жия посрами́вши,/ насле́дница Ца́рствия Христо́ва яви́лася еси́./ Сего́ ра́ди с любо́вию зове́м ти:// ра́дуйся, Да́рие преподобному́ченице, в духо́вней бра́ни нас укрепля́ющая.

Ще в розробці

Ще в розробці

Знайшли помилку