Преподобномучениця Анфіса (Сисоєва) Anfisa Sisoeva
Житія святих,  Грудень

Преподобномучениця Анфіса (Сисоєва)

Місяця грудня на 26-й день

Преподобномучениця Анфіса (в миру Олександра Матвіївна Сисоєва) народилася 1868 року в селі Іванівському (нині Тульська область). У 1878 році вступила до Хрестовоздвиженського монастиря міста Бєлєва Тульської губернії. Прийняла чернечий постриг, несла послух лампадниці та прибиральниці. У 1921 році обитель закрили, і мати Анфіса залишилася працювати при колишній монастирській Стефанівській церкві. Вона проживала в Белеві і займалася домашнім рукоділлям.

У 1931 році був перший арешт. Черницю Анфісу засудили за звинуваченням у тому, що вона “брала участь в організації нелегального монастиря при Стефанівській церкві м. Бєлєва”, і засудили до трьох років заслання. Відбувши заслання в Казахстані, матінка 1934 року повернулася жити в Бєлєв. У грудні 1937 року черниця Анфіса була повторно заарештована й ув’язнена в міську в’язницю Тули. Цього разу її було засуджено за те, що вона нібито перебувала в підпільному монастирі і вела контрреволюційну діяльність. Матір Анфісу засудили до розстрілу, який відбувся 8 січня 1938 року в Тулі. Тіло новомучениці поховали в братській могилі на 162-му кілометрі Сімферопольського шосе разом з іншими мучениками.

Преподобномученицю Анфісу зараховано до лику святих новомучеників і сповідників Руських 17 липня 2002 року рішенням Священного Синоду Руської Православної Церкви.