Преподобномучениця Анастасія (Камаєва), черниця p1ap7nfh9cgqqfd41e1vddge8g3
Житія святих,  Липень

Преподобномучениця Анастасія (Камаєва), черниця

Місяця липня на 28-й день

Преподобномучениця черниця Анастасія – в миру Анастасія Леонтіївна Камаєва – народилася 1879 року в селі Старе Дракине Наровчатського повіту Пензенської губернії (сучасний Ковилкінський район Мордовії) і походила з мордовської селянської сім’ї. Вона стала черницею кадомського на честь ікони Божої Матері “Милостива” монастиря, а після його закриття жила в Старому Дракині разом із сестрою, ведучи одноосібне господарство. Навіть живучи поза монастирем, Анастасія зберігала чернечий спосіб життя, тримаючись осторонь від нових віянь життя і всі думки спрямувавши до Бога. Матінці Анастасії довірили керівництво церковною радою, її стараннями закуповувалося церковне начиння, вона завжди намагалася прикрасити місцевий храм і дбала про те, щоб для молитви під час служби віряни могли купувати свічки.

Черницю заарештували як члена “контрреволюційної (церковно-монархічної) групи” і звинуватили “в організації контрреволюційних нелегальних збіговиськ, на яких (вона) систематично вела антирадянську агітацію терористичного характеру”. Матушка Анастасія винною себе не визнала і була розстріляна 10 серпня 1937 року за вироком трійки при НКВС МАССР від 5 серпня. Черниця Анастасія (Камаєва) була прославлена в лику святих новомучеників Російських Архієрейським Собором Руської Православної Церкви 2000 року.