Житія святих,  Грудень

Преподобномученик Єремія (Леонов)

Місяця січня на 1-й день

Преподобномученик Єремія (у миру Іван Михайлович Леонов) народився 1 січня 1876 року в селі Гаврилопольському Зарайського повіту Курляндської губернії. Він закінчив Віленське технічне училище та монастирську богословську школу і 12 лютого 1908 року вступив до Валаамського монастиря. 2 червня 1910 року Іван Михайлович був зарахований в послушники і 4 серпня 1912 року пострижений в чернецтво з ім’ям Єремія. Послух проходив у слюсарній майстерні і був якийсь час її доглядачем. У 1917 році він, отримавши дозвіл на відпустку, перебував у Центральній Росії. За відомостями, отриманими незабаром насельниками обителі, монах Єремія був убитий безбожниками-більшовиками в 1918 році під час гонінь на Російську Православну Церкву, що почалися.