Житія святих,  Січень

Преподобномученик Варфоломій (Ратних)

День пам'яті (н. ст.)

Місяця січня на 22-й день — Собор новомучеників і сповідників Церкви Руської (перехідне) / січня на 28-й день

Преподобномученик Варфоломій (Ратних) народився 1894 року в селі Матренки Київської губернії в селянській родині. Закінчив церковнопарафіяльну школу.

У 1913 році вступив послушником у монастир Київської єпархії, але незабаром був на 3 роки призваний в армію і під час Першої світової війни воював на Румунському фронті. Повернувшись до монастиря, прийняв чернечий постриг з ім’ям Варфоломій і висвячення на ієромонаха.

З 1927 року служив у Варваринській громаді міста Переяслава, яку 1934 року влада розігнала.

У 1936 році отець Варфоломій був заарештований, але незабаром звільнений. Він переселився в місто Феодосію в Криму до свого далекого родича. Жив самітником, служив у Введенському храмі.

13 липня 1937 року його заарештували за звинуваченням у “контрреволюційній наклепницькій агітації, спрямованій проти радянської влади”. Під час обшуку було знайдено листування з духовними чадами, яке влада визнала контрреволюційним. На допитах отець Варфоломій нікого не назвав. Його засудили до розстрілу і стратили 10 лютого 1938 року в Сімферополі. Тіло мученика поховали в безвісній спільній могилі.

Причислений до лику святих новомучеників і сповідників Руських у серпні 2000 року на Архієрейському Соборі Руської Православної Церкви.