Житія святих,  Грудень

Преподобномученик Сергій (Гальковський), ієромонах

Місяця грудня в 7-й день

Іван Гальковський народився у Вітебській губернії. 11 березня 1908 року він був зарахований у послушники Валаамського Спасо-Преображенського монастиря Виборзької губернії, а 23 грудня 1910 року його постригли в ченці з ім’ям Сергій. До 1911 року він проходив рибальський послух при монастирі на Валаамі, потім 1911 року його перемістили до Носовського Спасо-Преображенського монастиря в селі Туголовка, Борисоглібського повіту, Тамбовської губернії (нині Тамбовська область, Жердевський район, село Дем’ян Бідний). На новому місці, в Носівському монастирі, ченця Сергія висвятили на ієромонаха. У 1917 році ієромонаха Сергія було злочинно вбито. Преподобномученик Сергій канонізований 27 грудня 2000 року Архієрейським Собором Руської Православної Церкви.