Преподобномученик Серафим (Булашов) p18eaoli3lvjv9uh1csdgrl1k5m3
Житія святих,  Січень

Преподобномученик Серафим (Булашов)

День пам'яті (н. ст.)

Місяця січня на 23-й день / травня на 19-й день – Собор новомучеників, у Бутові постраждалих (перехідне)

Преподобномученик Серафим (у миру Миколай Семенович Булашов) народився 1872 року в Москві в сім’ї розкольників-попівців. З 1893 по 1897 рік Миколай служив в армії в чині старшого унтер-офіцера. 19 листопада 1899 року Миколай був приєднаний до Православної Церкви і цього ж дня вступив до Микільського єдиновірського монастиря. Два роки він проходив у монастирі послух свічника; 1902 року став келійником настоятеля. 28 червня 1903 року Миколая було зараховано до числа монастирських послушників, а 26 лютого 1904 року пострижено в чернецтво з ім’ям Серафим. З 1903 року він був писарем настоятеля монастиря.
23 листопада 1906 року ченця Серафима було висвячено на ієродиякона. Почавши служити, він продовжував виконувати послух писаря, до якого приєднався кліросний послух. У 1911 році ієродиякон Серафим став виконувачем обов’язків благочинного Микільського монастиря. 13 квітня 1912 року його висвятили на ієромонаха. У 1915 році отець Серафим перейшов до Гуслицького Спасо-Преображенського монастиря, який був заснований спеціально для того, щоб вести просвітницьку діяльність серед старообрядців.
У лютому 1930 року було заарештовано священника храму на честь Охтирської ікони Божої Матері в селі Яковлево, і парафіяни почали просити згоди отця Серафима служити у них. Отець Серафим погодився і направив прохання єпархіальному архієрею. 4 червня 1930 року його призначили служити до храму на честь Охтирської ікони Божої Матері, а 10 червня 1931 року возвели в сан ігумена. Він прослужив тут майже вісім років.
25 січня 1938 року ігумена Серафима заарештували, ув’язнили в Таганській в’язниці в Москві, а наступного дня допитали. Отець Серафим на обвинувачення, пред’явлене слідчим, відповів, що винним себе не визнає, ніколи ніякої агітації він не вів.
Тоді було викликано двох лжесвідків, які підтвердили звинувачення, висунуті слідчим. 2 лютого 1938 року трійка НКВС засудила отця Серафима до розстрілу. Ігумен Серафим (Булашов) був розстріляний 5 лютого 1938 року і похований у невідомій спільній могилі на полігоні Бутово під Москвою.