Преподобномученик Петро (Тупіцин) Petr Tupitsin
Житія святих,  Січень

Преподобномученик Петро (Тупіцин)

День пам'яті (н. ст.)

Місяця січня на 14-й день / 22-й день (Собор новомучеників і сповідників Церкви Руської) / жовтня на 4-й день (Собор Казанських святих)

Преподобномученик Петро (Петро Єгорович Тупіцин) народився 1906 року в сім’ї селян. Глибоко віруючим юнаком він пішов мандрувати святими місцями, бажаючи знайти тиху обитель для усамітненого чернецтва. Петро побачив багато монастирів, але майже всі вони були або закриті, або в розореному стані і під загрозою закриття. Зрештою його вибір зупинився на Раїфській пустині, де він подвизався послушником до закриття монастиря в 1928 році.

Після цього Петро здебільшого проживав у селі Біло-Безводне неподалік від Раїфської пустині. Він здійснював паломницькі мандри і готувався до чернечого постригу. З 1929 року часто відвідував колишню обитель.

Наприкінці січня 1930 року Петра заарештували за груповою “справою Раїфських ченців. Казань, 1930 р.” Він був готовий постраждати за Христа і своїм відкритим сповіданням православної віри здивував навіть слідчих. На допиті 23-річний послушник сказав: “Я людина віруюча і готовий постраждати за віру, на яку зараз йде гоніння. Це гоніння — не новина. Його потрібно було чекати, тому що про це передбачено у Священному Писанні. Для православних християн настануть часи ще більш жахливі, і зустріти їх треба бути готовим, і переносити їх із радістю”.

Послушнику Петру винесли смертний вирок, який привели у виконання 7 квітня 1930 року, в день Благовіщення Пресвятої Богородиці. Послушника розстріляли разом з іншими раїфськими мучениками.

Причислений до лику святих новомучеників і сповідників Руських 11 березня 2020 року визначенням Священного Синоду Руської Православної Церкви.