Житія святих,  Січень

Преподобномученик Пафнутій (Костин)

Місяця січня на 8-й день

Преподобномученик Пафнутій (в миру Костин Борис Федорович) народився 1866 року в селі Побєдне Мценського повіту Орловської губернії в селянській родині. Він був молодшим у сім’ї і з благословення батька пішов у монастир. 1900 року в Оптиній пустині Борис був пострижений у ченці з ім’ям Пафнутій, через 10 років став ієромонахом.

У 1914 році, коли почалася Перша світова війна, отець Пафнутій був призваний на фронт як військовий священник, служив в Управлінні 8-ї бригади Держополчення Московського військового округу. Після закінчення війни повернувся до обителі і служив до її закриття. У 1923 році, коли монастир закрили, отець Пафнутій оселився в селі Сосенка Козельського району Калузької області і здійснював треби на прохання селян.

У 1937 році він через постійне недоїдання захворів на туберкульоз і повернувся на батьківщину, збираючись там закінчити своє життя, але наприкінці 1937 року його заарештували разом із групою мирян і насельниць Шамординського монастиря за звинуваченням у контрреволюційній та антирадянській агітації серед селян. Винним себе отець Пафнутій не визнав. Незважаючи на це, він був засуджений до вищої міри покарання. 19 січня 1938 року ієромонаха Панфутія (Костина) було розстріляно і поховано в безвісній могилі.

Причислений до лику святих новомучеників і сповідників Руських у серпні 2000 року на Архієрейському Соборі Руської Православної Церкви.