Преподобномученик Нил (Тютюкін) p1bbqhpmrgmem1ltasva4lp68m4
Березень,  Житія святих

Преподобномученик Нил (Тютюкін)

Місяця березня на 7-й день

Преподобномученик Ніл народився 4 травня 1871 року в селі Ол’явідово Дмитровського повіту Московської губернії в сім’ї селян Федора і Анни Тютюкіних і в хрещенні був наречений Миколою. Закінчивши сільську школу, він вступив на фабрику Позднякова в місті Дмитрові – спочатку учнем, а потім ткачем. Пізніше працював в Оріхово-Зуєві на ткацькій фабриці Зіміна. У 1901 році він поїхав до Москви й став прислужувати в одній із церков.
Обравши чернечий шлях, Микола 1904 року вступив до Іосифо-Волоколамського монастиря, а за два роки був прийнятий туди послушником. У 1907 році його постригли в мантію з ім’ям Ніл. У 1909 році ченця Ніла призначили на посаду економа, 1910 року висвятили на ієродиякона, 1913-го – призначили виконувачем посади благочинного. Того ж року він був висвячений на ієромонаха і затверджений на посаді благочинного.
1920 року Іосифо-Волоколамський монастир було закрито. Перші роки після закриття обителі отець Ніл служив у храмах Волоколамського району, з 1925 року – в Богородице-Різдвяному храмі в селі Тимошеве.
У 1931 році його перевели до церкви Нерукотворного Спаса в селі Києво Дмитрівського району. У його парафію входили села Горки, Нестеріха, Букине, Сумарокове, Абакумове, Єреміно, а також селище при залізничній станції Лобня.
21 лютого 1938 року голова сільради склав для НКВС характеристику на священника, в якій писав: “Священник Ніл Федорович Тютюкін весь час вів антирадянську роботу серед населення. За останній час розповідав, що колгоспи – це стара кабала, як у поміщиків. Коли сільрада і партійний осередок стали проводити збори на тему антирелігійної пропаганди, то тут Тютюкін послав усю церковну раду відбирати підписи від населення, щоб не закривати церкву. Сільрада зі свого боку вважає, що в колгоспі день у день слабшає дисципліна завдяки керівництву Тютюкіна, а тому сільрада вважає, що його, як небезпечного елемента, необхідно ізолювати з території Києвоської сільради”.
Цього ж дня НКВС відкрив “справу” проти священника. 28 лютого 1938 року ієромонаха Ніла було заарештовано за звинуваченням у контрреволюційній діяльності.
– На ґрунті чого ви серед колгоспників поширювали свій вплив із пропозицією масового виходу з колгоспів, говорили, що все напрацьоване колгоспниками у них відберуть? – запитав слідчий.
– Серед колгоспників, а також і серед вірян я ніколи про вихід із колгоспів, а також про те, щоб колгоспники не працювали в колгоспах, не говорив, – відповів священник.
Слідчі влаштували очну ставку з одним із лжесвідків, але отець Ніл відвів усі звинувачення, що зводяться на нього. Не визнав він себе винним і на всіх наступних допитах.
11 березня 1938 року трійка НКВС засудила його до розстрілу. Ієромонах Ніл (Тютюкін) був розстріляний 20 березня 1938 року і похований у безвісній спільній могилі на полігоні Бутово під Москвою.

Знайшли помилку