Преподобномученик Никандр (Прусак), ієромонах p1e05mdi7v1ok8ht71g8fo9c18ck3

Преподобномученик Никандр (Прусак), ієромонах

Преподобномученик Никандр народився 1865 року в Кам’янець-Подільській губернії в сім’ї селянина Дмитра Прусака, а при хрещенні був названий Никифором. Освіту Никифор здобув удома. Обравши чернечий шлях, він трудився в Олександро-Афонській Зеленчуцькій пустелі; 7 березня 1896 року його постригли в чернецтво і нарекли Никандром. 8 червня 1896 року ченця Никандра висвятили на ієродиякона, а 30 листопада 1897 року – на ієромонаха. Монастирське начальство характеризувало його як ченця вельми здібного і працьовитого. У 1901 році його направили до Кавказького Миколаївського місіонерського монастиря, а 1908 року він повернувся в Зеленчуцьку пустинь. У 1913 році ієромонаха Никандра перевели в Болховський Троїцький Оптин монастир Орловської єпархії і призначили виконуючим посаду скарбника; у 1916 році – перевели в Толгський монастир Ярославської єпархії.
Ієромонах Никандр (Прусак) був розстріляний 30 червня (13 липня) 1918 року безбожниками-більшовиками, які захопили в країні владу, і похований у безвісній могилі.