Житія святих,  Серпень

Преподобномученик Мойсей (Кожин), ієромонах

Місяця серпня на 25-й день

Мойсей Микитович Кожин народився в селі Олениця 1868 року. У молоді роки він вирішив повністю присвятити своє життя Богу – пішов у Соловецький монастир, де прийняв чернечий постриг, а в 1896 році був висвячений у сан священика. У Соловецькій обителі він подвизався аж до її закриття більшовиками в 1924 році. З 1926 року, повернувшись у рідне село, служив священиком церкви Різдва Іоанна Предтечі. Він твердо зберігав православні підвалини. Саме за це, по суті, його і переслідували. Ієромонаха Мойсея (Кожина) заарештували 16 квітня 1931 року за звинуваченням у тому, що він “систематично проводив антиколгоспну пропаганду, прикриваючись прапором релігії”. Його засудили до трьох років заслання у виправно-трудовий табір. Помер ієромонах Мойсей 7 вересня 1931 року в Ленінградській лікарні доктора Газа.