Преподобномученик Маврикій (Полетаєв) p1attg1euq3u1aqe165unq63s63
Житія святих,  Вересень

Преподобномученик Маврикій (Полетаєв)

Місяця вересня на 21-й день

Народився архімандрит Маврикій у 1880 р. у Кронштадті. Під час хрещення отримав ім’я Михайла. Місцем навчання були Санкт-Петербурзькі Духовні школи. Не можна стверджувати з досконалою впевненістю, але мабуть закінчив і Духовну Академію. Після закінчення навчання Михайло приймає сан священика та обирає місцем свого служіння далекий Туркестан. Згідно з сімейним переказом, це рішення було ухвалено не без впливу Святого Праведного Івана Кронштадського, який благословив о. Михаїла на службу в Середній Азії. Він був особисто знайомий із всеросійським пастирем не лише тому, що жив у Кронштадті. Матінкою молодого ієрея стала племінниця дружини о. Іоанна, який звичайно ж не міг залишитися байдужим до їхньої долі.
Вони їдуть у стародавнє місто Мерв, де о. Михаїла призначають настоятелем храму Покрови Пресвятої Богородиці. Церква ця була побудована на початку минулого століття руками російських солдатів, які несли службу на території Туркестану. Її настоятель був військовим священиком, йому доводилося окормлювати численний гарнізон російської армії, що у Мерві.
Після революції життєвий шлях о. Михайла не відзначений чимось особливим, тому що він повторив долю всього нашого духовенства. Його неодноразово заарештовували, забороняли виконувати свій пастирський обов’язок. Не бажаючи, щоб сім’я розділила з ним чашу страждань, він залишає дружину та сина, пішки йде до Росії. У Троїце-Сергієвій Лаврі священик Михайло прийняв постриг з ім’ям Маврикій і через якийсь час стає архімандритом. Дещо пізніше його перевели на парафію Юр’єв-Польської Володимирської єпархії.
1937 р. архімандрит Маврикій був заарештований і розстріляний після обвалу на шахті, де він працював.