...
Преподобномученик Іов (Протопопов) Iov Protopopov
Житія святих,  Січень

Преподобномученик Іов (Протопопов)

День пам'яті (н. ст.)

Місяця січня на 14-й день / 22-й день (Собор новомучеників і сповідників Церкви Руської) / жовтня на 4-й день (Собор Казанських святих)

Преподобномученик Іов (в миру Протопопов Іван Андрійович) народився 1880 року в Одесі в селянській родині. У 1907 році Іван Андрійович був призначений послушником Феодосіївського чоловічого монастиря в місті Балта Подільської губернії. У 1910 році він був пострижений у чернецтво з ім’ям Іов і служив келійником єпископа Балтського Амвросія, залишаючись у штаті монастиря. У 1914 році отця Іова перемістили слідом за владикою Амвросієм до штату Сарапульського архієрейського дому. 1917 року отець Іов перейшов до Свіяжського Успенського чоловічого монастиря, залишаючись келійником єпископа Амвросія (Гудка), і 1918 року його висвятили на ієродиякона. Коли заарештували владику Амвросія, отець Іов домігся дозволу його супроводжувати і навіть пережив із ним тюремне ув’язнення в Казані. Після звільнення вони повернулися до Свіяжського монастиря.

Незабаром їх знову заарештували. 9 серпня 1918 року вбили владику Амвросія, а отця Іова відпустили. За кілька годин він знайшов недалеко на полі тіло владики і поховав його там же. 12 років отець Іов платив власнику поля, щоб той не чіпав місця спочинку новомученика. У 1930 році земля відійшла до колгоспу, і місце могили владики Амвросія нині невідоме.

У серпні 1918 року отець Іов перевівся до Раїфської пустині, де його висвятили на ієромонаха. Монастир у червні 1928 року закрили, і отцю Іову довелося служити в селі Таганаш, а потім – у селі Біло-Безводне.

23 січня 1930 року його заарештували за звинуваченням в “антирадянській агітації” разом із ченцями колишньої Раїфської обителі. Винним себе не визнав, але був засуджений до розстрілу разом з іншими з-поміж ченців і мирян. Розстріляний 7 квітня 1930 року з іншими раїфськими мучениками. Похований у спільній безвісній могилі.

Причислений до лику святих новомучеників і сповідників Руських 11 березня 2020 року визначенням Священного Синоду Руської Православної Церкви.

Знайшли помилку