Преподобномученик Феоген (Козирєв), архімандрит

Преподобномученик Феоген (Олександр Козирев) народився 1 серпня 1872 року в селі Самара Куярского повіту Пермської губернії в Російській Імперії. Він отримав хрещення в Руській православній церкві і змінив своє ім’я на Феоген після вступу в монастир.

Феоген прийняв монашій образ життя в 1912 році і був знаменитий своєю суворою аскезою та великою самовідданістю. Він провів багато часу у молитві, посту і покаянні, прагнучи до духовного зростання і єднання з Богом.

Поміж монашеским життям, Феоген також здійснював численні паломництва до святих місць і монастирів, у тому числі на Афонську гору та інші духовні центри. Він був відомий своєю глибокою вірою, покорою і мудрістю, і залучав багатьох людей, які шукали його духовного наставництва та молитвенної підтримки.

У 1937 році, під час релігійних переслідувань у Радянському Союзі, Феогена затримали і засудили за його віру. Його засудили на смерть і 15 квітня 1938 року його розстріляли.

Преподобномученик Феоген шанується в Православній Церкві як святий мученик, який поніс смерть за свою віру. Його життя і поклоніння визнаються як приклад жертовності, віри і стійкості перед переслідуванням. Він вважається заступником і молитовником перед Богом за всіх, хто звертається до нього зі сповненим серцем.