Преподобномученик Феодор Абросимов, послушник p1aooaad0d1n5unnt1ae11qcks823
Житія святих,  Липень

Преподобномученик Феодор Абросимов, послушник

Місяця липня на 20-й день

Преподобномученик Феодор Семенович Абросимов народився в сім’ї рибалки-помічника в терському селі Чаваньга. У 1913 році він вступив послушником у Тріфоно-Печензький монастир, проте в 1915-1918 роках йому довелося вирушити на військову службу у зв’язку зі Світовою війною, що почалася. Після демобілізації Феодор Абросимов встиг послужити у флоті і навіть перебував у лавах армії генерала Міллера. Нарешті, до осені 1919 року Феодор повернувся в рідну обитель, де ніс численні послухи, серед яких основним стала робота на монастирській електростанції. У 1920 році Печенга і монастир відійшли до Фінляндії. У 1939 році, внаслідок дій РСЧА в радянсько-фінляндській війні, був депортований з братією під Ловозеро на будівництво комбінату “Аллуайвстрой”. У 1940 році, з передачею Печенги Фінляндії, братія повернулася в монастир, але Феодор вирішив залишитися в СРСР. Уже 2 червня 1940 року його заарештували й ув’язнили в мончегорській в’язниці; незабаром перевели до Мурманська. 19 серпня 1940 року “за шпигунство” був засуджений до восьми років таборів і направлений в Ухто-Іжемський ВТТЛ (Комі АРСР), де помер від виснаження (офіційний діагноз – “хронічний ентерит і виразковий коліт”) 2 серпня 1941 року.
Федора Абросимова посмертно реабілітували 13.04.89 Прокуратурою Мурманської області.