Преподобномученик Діонісій Ватопедський p1apcpbl5b1intm1i1kd43lo8vo4
Житія святих,  Липень

Преподобномученик Діонісій Ватопедський

Місяця липня на 31-й день

Преподобномученик Діонісій Ватопедський – чернець, який постраждав 1822 року за відмову прийняти іслам. Був ченцем Ватопедського монастиря на Святій Горі Афон у Греції.

1822 року на острові Крит лютувала страшна епідемія, і Діонісій був посланий туди для супроводу Чесного Пояса Пресвятої Богородиці. У той час повстання проти турецького ярма, що піднялося по всій Греції, дійшло і до Криту. Турки взяли в полон Діонісія, намагаючись змусити його зректися віри і прийняти іслам. Преподобний відмовився, після чого турки піддали його страшним тортурам, встромляючи в його скроні розпечені залізні кілки. 1822 року, в Чистий Понеділок, Діонісій був засуджений до повішення.

Прославлення Діонісія Ватопедського було здійснено Константинопольським Патріархатом. У 2007 році його ім’я було внесено до місяцеслова згідно з визначенням Священного Синоду Російської Православної Церкви.