Преподобномученик Данакт (Калашніков) Danakt Kalashnikov
Житія святих,  Грудень

Преподобномученик Данакт (Калашніков)

Місяця грудня на 2-й день

Преподобномученик Данакт (у миру Дометіан Іаннуарієвич Калашніков) народився 1881 року в селі Самородок Київської губернії в сім’ї селян. У 21 рік вступив в афонський Пантелеімонів монастир, прийняв чернецтво з ім’ям Данакт, працював на різних послухах. У 1914 році був відправлений на Афонське подвір’я в Москву, залишаючись у складі афонської братії.

У 1923 році отець Данакт долучився до московського Покровського монастиря, 1929 року його висвятили на ієродиякона. За спроби перешкоджати розграбуванню монастирського цвинтаря його оббрехали в проведенні антирадянської агітації й заарештували.

Звинуватили ієродиякона в тому, що він під час служби неодноразово з амвона згадував убієнних і ув’язнених духовних осіб і мирян. Засудили отця Доната до 3 років ув’язнення в концтаборі та відправили в місто Кемь, але потім вирок змінили на заслання в Комі область. Після закінчення терміну заслання йому заборонили проживання в 12 населених пунктах СРСР і в Уральській області.

Він оселився у Володимирі, його висвятили в сан ієромонаха, 1935 року направили служити в село Архангельське Шаховського району Московської області.

Вдруге ієромонаха Данакта заарештували 28 листопада 1937 року і ув’язнили у в’язницю міста Волоколамська. Звинуватили в контрреволюційній агітації проти податкової політики радянської влади щодо церкви і засудили до розстрілу. Ієромонаха Данакта (Калашникова) страчено 15 грудня 1937 року і поховано в безвісній спільній могилі на підмосковному полігоні Бутово.

Зарахований до лику святих новомучеників і сповідників Руських у серпні 2000 року на Архієрейському Соборі Руської Православної Церкви.