Житія святих,  Липень

Преподобні Євменій і Парфеній Гортинські

День пам'яті (н. ст.)

Місяця липня на 10-й день

Святі брати Парфеній і Євменій, у миру Миколай і Еммануїл Харітакіси, народилися відповідно в 1829 і 1846 роках у селищі Піцідія на острові Крит у сім’ї благочестивих батьків.

1858 року Миколай і Еммануїл були прийняті послушниками до монастиря Одигітрії Гортинсько-Аркадійської митрополії на Криті. У 1862 і 1865 роках відповідно вони були пострижені в рясофор з іменами Нестор і Мефодій, а в 1866 році були пострижені у велику схиму з іменами Парфеній і Євменій. З благословення ігумена обителі вони подвизалися в одному із монастирських подвір’їв у печерах Марцалло.

У 1868 році преподобний Євменій був висвячений на диякона, а в 1870 році був рукопокладений на пресвітера. 1874 року брати пішли для пустельножительства в Астеруські гори. У 1878 році ними було засновано монастир Пресвятої Богородиці в місцевості Кудума.

Преподобний Парфеній відійшов до Господа в 1905 році, кончина преподобного Євменія настала в 1920 році. Своїм доброчесним життям вони придбали дар чудотворіння, а після свого преставлення широко шанувалися на Криті.

8 січня 2007 року преподобні Євменій і Парфеній Гортинські були причислені до лику святих.