Преподобні Онуфрій та Авксентій Вологодські

День пам'яті (н. ст.)

У 1499 році преподобні отці Онуфрій та Авксентій прийшли до безлюдного місця в Грязовець, що знаходилося за тридцять п’ять верст від Вологди. Заснована ними пустинь з храмом в ім’я Святої Трійці називалася Перцевою, або, за іншими джерелами, Персовою. До самої своєї блаженної кончини подвизалися в ній ченці, терпляче переносячи будь-які негаразди серед суворого, непрохідного лісу.

Час преставлення преподобних Онуфрія та Авксентія невідомий. Уже найближчі нащадки шанували перцевських подвижників як святих угодників Божих. Їхні імена були внесені до всіх старовинних святців. Згідно зі стародавніми рукописними святцями, пам’ять їхня звершується 12 червня.

Мощі преподобних Онуфрія і Авксентія поховані під спудом у Троїцькій церкві, яка стала парафіяльною. Пізніше це місце перейшло до Вологодського Горнього жіночого монастиря і там було влаштовано скит для черниць.