Преподобні Онуфрій та Авксентій Вологодські

У 1499 році ці преподобні отці прийшли в абсолютно безлюдне місце в Грязовець, що знаходилося в 35 верстах від Вологди. Заснована ними пустинь із храмом в ім’я Святої Трійці називалася Перцевою, або, за іншими джерелами, Персовою. До самої своєї блаженної кончини подвизалися в ній ченці, терпляче переносячи всілякі негаразди серед суворого, непрохідного лісу. Час преставлення преподобних Онуфрія та Авксентія невідомий. Уже найближчі нащадки шанували перцевських подвижників як святих угодників Божих. Їхні імена були внесені в усі старовинні святці. За стародавніми рукописними святцями, пам’ять їх – 12 червня.

Мощі преподобних Онуфрія і Авксентія поховані під спудом у Троїцькій церкві, що стала парафіяльною. Пізніше це місце перейшло до Вологодського Гірського жіночого монастиря, і там було влаштовано скит для черниць.