...
Преподобні Ісаакій, Далмат і Фавст Далматські p1appmerro1i0vg4t5d7co1vn13
Житія святих,  Серпень

Преподобні Ісаакій, Далмат і Фавст Далматські

Місяця серпня на 3-й день

Преподобні Ісаакій, Далмат і Фавст були ігуменами Далматської обителі. Преподобний Далмат служив у війську святого благовірного царя Феодосія Великого (379-395) і користувався його повагою. Залишивши мир, преподобний Далмат між 381 і 383 роками разом із сином Фавстом пішов в обитель преподобного Ісаакія поблизу Константинополя. Преподобний Ісаакій постриг батька і сина в чернечий чин, і обидва вони стали вести суворе подвижницьке життя. Одного разу у Великий піст преподобний Далмат не їв їжі протягом 40 днів, а потім, зміцнившись, до свята Вознесіння Христового пробув у захопленні, удостоївшись Божественних видінь. Наближаючись до кінця свого життя, преподобний Ісаакій 383 року поставив замість себе ігуменом преподобного Далмата, за ім’ям якого обитель стала називатися Далматською.

Преподобний Далмат з’явився ревним поборником православної віри на III Вселенському Соборі в Ефесі (431), який засудив єресь Несторія.

Після Собору святі отці звели преподобного Далмата в сан архімандрита Далматської обителі, в якій він і помер дев’яностолітнім старцем (після 446 року).

Про преподобного Фавста відомо, що він, подібно до батька, був великим аскетом і з чернечих подвигів особливо досяг успіху в пості. Після смерті батька преподобний Фавст став ігуменом обителі.

Тропарі, кондаки, молитви та величання

Гражданський шрифтЦерковнослов'янськоюУкраїнською

Тропарь преподобным Исаакию, Далмату и Фавсту Далматским, глас 4

Бо́же оте́ц на́ших,/ творя́й при́сно с на́ми по Твое́й кро́тости,/ не отста́ви ми́лость Твою́ от нас,/ но моли́твами их// в ми́ре упра́ви живо́т наш.

Кондак преподобным Исаакию, Далмату и Фавсту Далматским, глас 2

Поще́нием возсия́вшия, я́ко свети́ла,/ и е́реси разврати́вшия ве́рою,/ пе́сньми Исаа́кия восхва́лим и с Далма́том Фа́вста,/ я́ко Христо́вы уго́дники,// Того́ моля́щия о всех нас.

 

Ще в розробці