Житія святих,  Квітень

Преподобна Платоніда Сирська

День пам'яті (н. ст.)

Місяця квітня на 6-й день

Преподобна Платоніда спочатку була дияконисою, а потім віддалилася в Нізібійську пустелю, де заснувала жіночий монастир.

Устав її обителі вирізнявся суворістю. Сестри приймали їжу один раз на день. Весь вільний від молитви час вони проводили в монастирських працях і різних послухах, особливо в рукоділлі. По п’ятницях, у день спогаду Хресних страждань Христа Спасителя, всі роботи припинялися і черниці з ранку до вечора перебували в храмі, де в проміжках між службами слухали читання Священного Писання і його роз’яснення.

Преподобна Платоніда була для всіх сестер живим прикладом суворого чернечого подвигу, лагідності та любові до ближніх. Досягнувши глибокої старості, преподобна Платоніда мирно померла 308 року.