Преподобна Параскева Топловська p1eduddfqa80uulgjcs1ot7erk3
Житія святих,  Грудень

Преподобна Параскева Топловська

Місяця грудня на 3-й день

Преподобна Параскева (у миру Ольга Іванівна Родимцева) народилася в Московській губернії в слободі Садова в 1849 році. Після закінчення Московського міщанського училища вступила до московського Страсного монастиря, де в 1874 році була пострижена в рясофор з ім’ям В’ячеслава. У 1875 році, коли ігуменя Страсного монастиря Валерія отримала благословення перейти в Топловський монастир Таврійської єпархії, розташований у лісовій місцевості між містами Білогірськом та Старим Кримом, вона вирішила взяти з собою черницю В’ячеславу. І незабаром її було призначено секретарем монастирської ради, а пізніше — скарбницею.

16 липня 1889 року єпископ Таврійський Мартініан (Муратовський), постриг черницю В’ячеславу в мантію з назвою імені на честь преподобномучениці Параскеви. У грудні того ж року призначив її настоятелькою монастиря, а 26 липня 1890 року, у день пам’яті преподобномучениці Параскеви, звів у сан ігумені.

13 липня 1928 року Президія КримЦВКа винесла постанову про закриття монастиря. Ігуменя Параскева і черниці обителі продовжували робити все можливе, чинячи опір переважаючій силі державного атеїзму. У своєму заповіті ігуменя писала: «Не сумуйте, рідні мої сестри, про мене, вашу стару матір, міцно про Господа вас люблячої. Моліться за мене церковною і келійною молитвою, любіть беззавітно набагато більше за своє життя святу обитель і живіть згідно з чернечими обітницями. Все це, тобто, святі ваші молитви, ваша міцна любов до святої обителі і подвижницьке ваше життя, послужить мені виправданням перед Господом, окрилить мою душу і наблизить до Сіонської гори і до граду Живого Бога, Єрусалиму Небесного» (Євр. 12:22).

У неділю, 3 грудня 1928 року з ігуменею Параскевою стався параліч серця.

Рішення про зарахування до лику святих ігумені Свято-Параскевіївського Топловського монастиря Параскеви Родимцевої було прийнято Священним Синодом УПЦ 25 березня 2009 року. 11 липня 2010 року відбулося прославлення її у лику святих.

Тропарь преподобной Параскеве Топловской, глас 4

Преподо́бная ма́ти на́ша Параске́во,/ бога́тство и сла́ву ми́ра сего́ презре́ла еси́,/ измла́да уневе́стилася еси́ красне́йшему па́че все́х Христу,/ кре́ст взе́мше и с него́ да́же до сме́рти не сше́дше./ Чистоту́ душе́вную и теле́сную Го́сподеви в да́р принесла́ еси,/ безкро́вными страда́ньми Ему́ угоди́ла еси́:/ в Небе́сней оби́тели ны́не пребыва́еши,/ помина́й на́с чту́щих сла́вную па́мять твою.

Ин тропарь преподобной Параскеве Топловской, глас 1

От ю́ности твоея́ уневе́стилася еси́ Христу́/ и Тому́ Еди́ному рабо́тала еси́, Параске́во богому́драя./ Егда́ богоспаса́емую оби́тель твою́ хи́щныя богобо́рцы обложи́ша,/ по́двигом испове́дничества увенча́лася еси́./ Те́мже и на́с в доброде́телех с любо́вию вразуми́ тве́рдо стоя́ти/ в правосла́вной ве́ре и благоче́стии.

Тропaрь, глaсъ д7:

Прпdбнаz мaти нaша параскevо, богaтство и3 слaву мjра сегw2 презрёла є3си2, и3змлaда ўневёстиласz є3си2 краснёйшему пaче всёхъ хrтY, крeстъ взeмше и3 съ негw2 дaже до смeрти не сшeдше. чистотY душeвную и3 тэлeсную гDеви въ дaръ принеслA є3си2, безкр0вными страдaньми є3мY ўгоди1ла є3си2: въ нбcнэй nби1тели нhнэ пребывaеши, поминaй нaсъ чтyщихъ слaвную пaмzть твою2.

Тропaрь, глaсъ №:

T ю4ности твоеS ўневёстиласz є3си2 хrтY и3 томY є3ди1ному раб0тала є3си2, параскevо бGомyдраz. є3гдA бGосп7сaемую nби1тель твою2 хи6щныz богоб0рцы њбложи1ша, п0двигомъ и3сповёдничества ўвэнчaласz є3си2. тёмже и3 нaсъ въ добродётелехъ съ люб0вію вразуми2 твeрдw стоsти въ правослaвной вёрэ и3 бlгочeстіи.