...
Преподобна Анна (Столярова), схимонахиня p1b3pk9r7ksj717np1aj1mcl11dg3
Житія святих,  Грудень

Преподобна Анна (Столярова), схимонахиня

Місяця грудня на 10-й день

XX століття – важке для Православної Церкви – вписало тисячі нових імен до Собору Російських святих. Це новомученики та сповідники, які у страшні роки гонінь на віру не побоялися відкрито сповідати Христа, фактично повторивши подвиг святих мучеників перших століть Християнства. 23 грудня святкується пам’ять майже двадцяти рязанських подвижників, які постраждали за віру у різні роки XX століття. Серед них — схимонахиня Анна (у миру Столярова Анісія Гуріївна, нар. 12.01.1895), сповідниця, яка трудилася в селі Срезнєво Шилівського району.
Духовна дочка священномученика Філарета Срезнєвського, вона довгі роки була хранителькою чудотворної ікони Божої Матері «Суручниця грішних», яка досі перебуває у Казанському храмі Срезнєва. Незабаром отця Філарета заарештували, звинувачуючи в антирадянській агітації, а слідом за ним були відправлені до концтабору матінка Анна та священик Сергій Сорокін, клірик Казанської церкви. Через 3 роки вони повернулися до Срезнєва, але незабаром був новий арешт. Подвижниці багато довелося постраждати в таборах і пересиланнях: вона відбувала термін у Казахстані, Камчатці, Далекому Сході, Сибіру. Але довгі роки каторжної праці не зламали матінку духовно. У 1942 році вона вмирала в концтаборі від виснаження і попросила священика з ув’язнених сповідувати та причастити її. Він, володіючи даром прозорливості, розповів їй про те, що йому самому відкрив Господь: черниця залишиться живою, вийде з табору, зустріне на своєму життєвому шляху дівчину Марію і через кілька років після звільнення помре у неї на руках. Все пророковане збулося. Матінка Анна повернулася в Срезнєво в 1950 році і вісім років служила при храмі разом з іншими черницями. Вони жили за монастирським статутом. У всьому була суворість і водночас істинна християнська любов. Господь відкрив матінці духовні очі. Черниці неодноразово бачили, як вона розмовляла з Божою Матір’ю. Захворіла матінка раптово і через три місяці померла на руках у однієї з послушниць – Марії, яка незабаром прийняла постриг з ім’ям Маріамна і стала хранителькою чудотворної Срезнєвської ікони.
Черниця Маріамна померла зовсім недавно – навесні 2008 року, через 5 років після прославлення в Соборі Новомучеників і Сповідників Руських схимонахині Анни. Мощі преподобносповідниці Анни знаходяться в Казанському храмі села, де вона трудилася.

Знайшли помилку