Преподобна Агафія Кушеловська

Народилася Агафія 1819 року в селянській родині Морачуків у селі Пасацел Одеської області.
Її побожні батьки щороку відвідували Почаївську лавру, а маленьку дівчинку залишали в родичів.
Під час одного такого паломництва батьків, коли Агафії було 5 років, як свідчить переказ, вона вирішила сама вирушити до Києво-Печерської лаври, пішки. Але дорогою вона впала в глибокий давно занедбаний колодязь. У цьому колодязі Агафія прожила 3 роки, поки її не виявили там пастухи. Як же вона вижила? Вона розповідала, що чула ангельський спів, і до неї прилітали 2 голуби, годували її. Але на цьому чудеса не закінчуються – у врятованої дівчинки з’явився дар зцілювати хворих.
З віком вона пішла в найбіднішу обитель в окрузі – Кошилівську. Померла вона 1873 року. Місцеві віряни приходили до її могили, молилися і, як розповідають, отримували допомогу і зцілення від різних недуг.
Минуло понад сто років від її смерті, і 1996 року, під час реконструкції старого кладовища, могила Агафії була ненавмисно пошкоджена. Так виявилося, що в похованні лежить не зотліле тіло Агафії, яке поширює запашний запах.
Мощі помістили в церкві, а віряни приходять їм поклонитися, щоб зцілитися від ракових хвороб і головного болю.
За даними Митрополії Молдавської, відтоді нетлінні мощі зцілили десятки людей, а від головного болю можна вилікуватися миттєво, варто хворому прикластися до мощей чолом.
Близько десятиліття Молдавська митрополія збирає всі необхідні матеріали для зарахування Агафії до лику місцевошанованих святих. Шукають документи, що підтверджують чудотворні зцілення.
Безліч людей збираються до монастирського Успенського храму і в усі православні свята. Сотні прочан приходять пішки з усіх регіонів країни.