Праведний Прокопій Устьянський p191goherg1e0q4se1vh21dm1qmh4
Житія святих,  Липень

Праведний Прокопій Устьянський

Місяця липня на 8-й день

Нетлінні мощі праведного Прокопія були знайдені в XVII столітті поблизу парафіяльної Устьянської Введенської церкви Вологодської єпархії і покладені в церкві, де перебували протягом двохсот років у відкритому вигляді, виділяючи численні чудеса. Про походження і житіє цього святого угодника Божого відомостей не збереглося, але ім’я його стало відомим: він сам відкрив його у видінні благочестивому місцевому жителю Савелію.

У зв’язку зі збільшенням кількості чудесних зцілень мощі праведного Прокопія були засвідчені в 1696 (або 1645) і 1739 роках, після чого на честь праведника освячений боковий вівтар у храмі, де спочивали його мощі, було написано його ікону та звершувалася служба.

У 1818 році встановлено повсюдне святкування пам’яті святого.

Тропарь праведному Прокопию Устьянскому, глас 1

Боже́ственною благода́тию просвети́вся,/ и по сме́рти да́руеши исцеле́ния/ притека́ющим к тебе́, прему́дре Проко́пие,/ те́мже и мы ны́не чтим честны́х моще́й твои́х явле́ние,/ веселя́щее вку́пе ду́ши и телеса́./ Тем вси вопие́м:/ сла́ва Да́вшему ти кре́пость,/ сла́ва Венча́вшему тя,// сла́ва Де́йствующему тобо́ю всем исцеле́ния.

Кондак праведному Прокопию Устьянскому, глас 8

Ве́рою и любо́вию/ твое́ честно́е явле́ние пра́зднующих, блаже́нне,/ сохрани́ и соблюди́ от вся́кия зло́бы и собла́зна змии́на,/ и́маши бо дерзнове́ние ко Влады́це всех, Христу́ Бо́гу./ Его́же моли́ спасти́ правосла́вныя лю́ди,/ моля́щия тя, да вси вопие́м ти:/ ра́дуйся, о́тче Проко́пие,// всея́ земли́ удобре́ние.