...
Праведні Іоаким і Анна, батьки Пресвятої Богородиці 63ee375307310610977141
Житія святих,  Вересень

Праведні Іоаким і Анна, батьки Пресвятої Богородиці

Місяця вересня на 9-й день

Свята Анна, мати Пресвятої Богородиці, була молодшою донькою священика Матфана з Вифлеєма, який походив із коліна Левіїна. Вона вийшла заміж за святого Іоакима, який був родом із Галілеї. Довго свята Анна була безплідна, але через понад 50 років, за палкими молитвами святого подружжя, Ангел Господній сповістив їм про зачаття Доньки, Яку благословить весь рід людський.

Більшість ікон, присвячених Зачаттю святої Анни, зображують Пресвяту Діву, що зневажає ногами змія. “Внизу ікони, з боків її, святі Іоаким і Анна зображуються зазвичай із піднятими і молитовно складеними руками; очі їхні також спрямовані вгору і споглядають Божу Матір, Яка ніби ширяє в повітрі з розпростертими долонями; під Її стопами зображено кулю, оповиту змієм, який означає диявола, який в особі занепалих прабатьків прагне підпорядкувати своїй владі весь всесвіт”.

Тропарі, кондаки, молитви та величання

Гражданський шрифтЦерковнослов'янськоюУкраїнською

Тропарь праведным Иоакиму и Анне, родителям Пресвятой Богородицы, глас 2

Пра́ведных Твои́х, Го́споди, па́мять пра́зднующе,/ те́ми мо́лим Тя,// спаси́ ду́ши на́ша.

Тропарь успению праведной Анны, матери Пресвятой Богородицы, глас 4

Жизнь ро́ждшую во чре́ве носи́ла еси́, Чи́стую Богома́терь,/ Богому́драя А́нно./ Те́мже к прия́тию Небе́сному, иде́же веселя́щихся жили́ще,/ в сла́ве ра́дующися, ны́не преста́вилася еси́,/ чту́щим тя любо́вию/ прегреше́ний прося́щи очище́ние,// присноблаже́нная.

Тропaрь с™hхъ, глaсъ в7:

Првdныхъ твои1хъ гDи, пaмzть прaзднующе, тёми м0лимъ тS, сп7си2 дyшы нaшz.

И#ли2 сeй, глaсъ №:

И%же въ зак0ннэй бlгодaти првdни бhвше, младeнца бGодaннаго породи1ша нaмъ, їwакjмъ и3 ѓнна. тёмже днeсь свётлw торжествyетъ вeселw прaзднующи бжcтвеннаz цRковь, чcтнyю вaшу пaмzть, слaвzщи бGа, воздви1гшаго р0гъ сп7сeніz нaмъ въ домY дв7довэ.

Ще в розробці

Знайшли помилку