...
Праведна Іуліанія Лазаревська, Муромська p18vtnqkq1bpv1d58o1lmbkau75
Житія святих,  Січень

Праведна Іуліанія Лазаревська, Муромська

Місяця січня на 2-й день

Праведна Іуліанія Лазаревська, Муромська, являє собою дивовижний приклад самовідданої християнки. Вона була дочкою дворянина Іустина Недюрова. З молодих років вона жила благочестиво, суворо постила і багато часу приділяла молитві. Рано осиротівши, її віддали під опіку родичок, які не розуміли її і сміялися. Іуліанія зносила все терпляче і покірливо. Її любов до людей виражалася в тому, що вона часто доглядала за хворими і шила одяг для бідних. Благочестиве і доброчесне життя дівиці привернуло увагу власника села Лазареве (недалеко від Мурома) Юрія Осор’їна, який незабаром одружився з нею. Батьки чоловіка полюбили лагідну невістку і передали в її руки управління будинком. Домашні турботи не перервали духовних подвигів Іуліанії. Вона завжди знаходила час для молитви і постійно готова була нагодувати сиріт і одягнути бідних. Під час сильного голоду, сама залишаючись без їжі, віддавала останній шматок тому, хто просив. Коли слідом за голодом почалася епідемія, Іуліанія цілком присвятила себе догляду за хворими.

У праведної Іуліанії було шість синів і дочка. Після загибелі двох синів вона вирішила піти в монастир, але чоловік умовив її залишитися в миру, щоб продовжувати виховувати дітей. За свідченням сина Іуліанії – Каллістрата Осор’їна, який написав її житіє, вона в цей час стала ще більш вимогливою до себе: посилила піст, молитву, спала вночі не більше двох годин, поклавши під голову поліно.

Після смерті чоловіка Іуліанія роздала бідним свою частину спадщини. Живучи у крайніх злиднях, вона, проте, завжди була життєрадісною, привітною і за все дякувала Господу. Свята удостоїлася відвідання святителя Миколая Чудотворця і настанови Божої Матері в храмовій молитві. Коли праведна Іуліанія відійшла до Господа, то була похована поруч із чоловіком у церкві святого Лазаря. Тут же похована і її дочка, схимонахиня Феодосія. 1614 року було знайдено мощі праведної, що виділяли запашне миро, від якого багато хто отримував зцілення.

Тропарі, кондаки, молитви та величання

Гражданський шрифтЦерковнослов'янськоюУкраїнською

Тропарь праведной Иулиании Лазаревской, Муромской, глас 4

Просвети́вшися Боже́ственною благода́тию,/ и по сме́рти све́тлость жития́ твоего́ яви́ла еси́:/ источа́еши бо ми́ро благово́нное всем боля́щим на исцеле́ние,/ с ве́рою приходя́щим к моще́м твои́м,/ пра́ведная ма́ти Иулиани́е,/ Христа́ Бо́га моли́// спасти́ся душа́м на́шим.

Ин тропарь праведной Иулиании Лазаревской, Муромской, глас 3

На ра́мо взе́мши крест свой,/ после́довала еси́ Христу́ ми́лостынею, посто́м и моли́твою, / всехва́льная Иулиани́я ми́лостивая,/ и всем, в ми́ре живу́щим, пра́вило яви́лася еси́ жития́,/ те́мже Вы́шнее Ца́рствие насле́довавши,/ непреста́нно моли́// спасти́ся душа́м на́шим.

 

Ще в розробці

Знайшли помилку