...
Пам'ять святого Іосифа, обручника Пречистої Діви Богородиці p18vtn1uc11575up211m7p5st6g3
Житія святих,  Грудень

Пам’ять святого Іосифа, обручника Пречистої Діви Богородиці

День пам'яті (н. ст.)
Святий Іосиф Обручник походив із роду царя Давида. У першому шлюбі у нього було чотири сини і дві дочки. Овдовівши, святий Іосиф жив у суворій стриманості. Восьмидесятирічним старцем він був обраний первосвящениками хранителем дівоцтва Пресвятої Богородиці, яка дала обітницю безшлюбності. Про втілення через Неї Сина Божого йому сповістив Ангел. Святий Іосиф був присутній при поклонінні пастирів Новонародженому Богонемовляті та при поклонінні Йому волхвів. За вказівкою Ангела він утік з Матір’ю Божою і Богонемовлям Ісусом до Єгипту, рятуючи Їх від гніву царя Ірода. У Єгипті він жив із Дівою Марією і Богонемовлям, заробляючи на Їхній прожиток працею теслі. Помер святий Іосиф у віці близько ста років.

Тропарі, кондаки, молитви та величання

Гражданський шрифтЦерковнослов'янськоюУкраїнською

Тропарь праведному Иосифу Обручнику, Давиду царю и Иакову, брату Господню, глас 2

Благовеству́й, Ио́сифе,/ Дави́ду чудеса́ Богоотцу́,/ Де́ву ви́дел еси́ ро́ждшую,/ с па́стырьми славосло́вил еси́,/ с волсви́ поклони́лся еси́,/ А́нгелом весть прие́м;/ моли́ Христа́ Бо́га// спасти́ ду́ши на́ша.

Кондак праведному Иосифу Обручнику, Давиду царю и Иакову, брату Господню, глас 3

Весе́лия днесь Дави́д исполня́ется Боже́ственный,/ Ио́сиф же хвале́ние со Иа́ковом прино́сит,/ вене́ц бо сро́дством Христо́вым прие́мше,/ ра́дуются и неизрече́нно на земли́ Ро́ждшагося воспева́ют, и вопию́т:// Ще́дре, спаса́й Тебе́ чту́щия.

 

Ще в розробці

Ікони

Знайшли помилку