Чотирнадцяти тисяч немовлят від Ірода у Віфлеємі вбитих p185pb4u461309crpkg1i5pf693
Житія святих,  Грудень

Чотирнадцяти тисяч немовлят від Ірода у Віфлеємі вбитих

Місяця грудня на 29-й день

Святі мученики 14 000 немовлят убиті царем Іродом у Віфлеємі. Коли настав час звершення великої події – Втілення Сина Божого і Народження Його від Пресвятої Діви Марії, східні волхви побачили на небі нову зірку, що провіщала народження Царя Іудейського. Негайно вони попрямували в Єрусалим для поклоніння Народженому, а зірка вказувала їм шлях. Поклонившись Богонемовляті, вони не повернулися в Єрусалим до Ірода, як він наказував їм, а, отримавши одкровення згори, пішли у свою країну іншим шляхом. Тоді Ірод зрозумів, що задум його знайти Немовля не здійснився, і наказав вбити у Віфлеємі та околицях усіх дітей чоловічої статі від двох років і молодше. Він розраховував, що серед убитих дітей буде і Богонемовля, у Якому бачив суперника. Убиті немовлята стали першими мучениками за Христа. Гнів Ірода обрушився і на Симеона Богоприїмця, який всенародно свідчив у храмі про Народженого Месію. Коли святий старець помер, Ірод не допустив, щоб його гідно поховали. За велінням царя було вбито святого пророка священника Захарію: його вбили в Єрусалимському храмі між жертовником і вівтарем за те, що він не вказав, де син його, Іоанн, майбутній Хреститель Господа Іісуса Христа. Гнів Божий незабаром покарав самого Ірода: його спіткала люта хвороба, і він помер, живцем з’їдений хробаками. Перед смертю нечестивий цар довершив міру своїх злодіянь: убив первосвященників і книжників іудейських, рідного брата, сестру та її чоловіка, свою дружину Маріамну і трьох синів, а також 70 наймудріших мужів, членів Синедріону.

Тропарь 14000-м мученикам младенцам, от Ирода в Вифлиеме избиенным, глас 1

Боле́зньми святы́х, и́миже о Тебе́ пострада́ша,/ умоле́н бу́ди, Го́споди,/ и вся на́ша боле́зни исцели́,// Человеколю́бче, мо́лимся.

Кондак 14000-м мученикам младенцам, от Ирода в Вифлиеме избиенным, глас 6

В Вифлее́ме ро́ждшуся Царю́, волсви́ от Перси́ды с да́ры прихо́дят,/ звездо́ю свы́ше наставля́еми,/ но И́род смуща́ется и пожина́ет младе́нцы, я́ко пшени́цу,/ и рыда́ет себе́,// я́ко держа́ва его́ вско́ре разори́тся.

Тропaрь с™ы6хъ, глaсъ №:

Болёзньми с™hхъ, и4миже њ тебЁ пострадaша, ўмолeнъ бyди, гDи, и3 вс‰ нaшz болBзни и3сцэли2, чlвэколю1бче, м0лимсz.

Кондaкъ младeнцєвъ, глaсъ ѕ7.
Под0бенъ: Е$же њ нaсъ:

Въ виfлеeмэ р0ждшусz цRю2, волсви2 t персjды съ дaры прих0дzтъ, ѕвэзд0ю свhше наставлsеми, но и4родъ смущaетсz и3 пожинaетъ младeнцы, ћкw пшени1цу, и3 рыдaетъ себЁ, ћкw держaва є3гw2 вск0рэ разори1тсz.