...
Житія святих,  Квітень

Апостоли від 70-ти: Аристарх, Пуд і Трофим

Місяця квітня на 15-й день

Аристарх святий, його ж згадують Діяння Апостолів і Послання Павла святого до колосян і до Филимона, був єпископом в Апамії Сирській.

Пуда святого згадує Павло святий у Посланні другому до Тимотея: “Вітає вас, — каже, — і Пуд». Був він у римському синкліті мужем благочестивим, приймав у дім свій святих апостолів Петра і Павла та інших вірних зібрання, його ж дім перетворився на церкву, названу пастирською, у ній же і Петро, кажуть, священнодіяв.

Трохима святого не лише Діяння апостолів згадують, а й Павло святий у Посланні тому ж до Тимотея: “Трохима, — каже, — залишив у Мілеті хворого». Він із Пудом та Аристархом у всіх гоніннях за Павлом святим ішов, і, врешті, коли Нерон страчував Павла у Римі, усі троє були страчені.

Тропарі, кондаки, молитви та величання

Гражданський шрифтЦерковнослов'янськоюУкраїнською

Тропарь апостолам, глас 3

Апо́столи святи́и,/ моли́те Ми́лостиваго Бо́га,/ да прегреше́ний оставле́ние// пода́ст душа́м на́шим.

Кондак апостолам Аристарху, Пуду и Трофиму, глас 4

Яви́ся апо́стольский честны́й сей пра́здник,/ просвеща́я нас и грехо́вную мглу прогоня́я, зову́щим:// яви́ся Свет, и прии́де избавле́ние.

Кондaкъ, глaсъ д7.
Под0бенъ: Kви1лсz є3си2 днeсь:

Kви 1сz ґп cльскій честнhй сeй прaздникъ просвэщaz нaсъ, и 3 грэх0вную мглY прогонsz, зовyщымъ: kви 1сz свётъ, и 3 пріи1де и3збавлeніе.

Ще в розробці

Знайшли помилку