...
Нарвська ікона Божої Матері p1aqor5bn3f3h1ng6221nrn64j3
Житія святих,  Серпень

Нарвська ікона Божої Матері

Місяця серпня на 14-й день

Нарвська ікона Богоматері прославилася в 1558 році, коли російські війська брали в облогу місто Нарву. Під час цієї облоги п’яні нарвські німці знайшли в одному будинку, в якому колись жили російські купці, ікону Богоматері з Немовлям на руках. Господар цього будинку, а разом з ним його нетверезі гості стали знущатися. Цього словесного знущання і однієї лайки їм здалося мало, і скоро вони перейшли до дії. Господар будинку зробив зухвалу пропозицію, яку було прийнято всіма п’яними і збожеволілими від злості на російських гостей. — Ця потворна дошка, — казав він, — була поставлена ​​для російських купців; нам же вона не потрібна, тож кинемо її у вогонь.

Відразу ж ікону було знято зі стіни і зі злобою кинуто у вогонь під котли, в яких варилося пиво. Але полум’я замість спалити образ Богоматері, кинулося вгору і запалило дах будинку. Це було в неділю. Повітря було чисте і тихе. Однак, тільки-но здалося полум’я на даху будинку, раптово піднялася сильна буря; вітер роздмухував полум’я, швидко перекидав його з одного будинку на інший, і невдовзі майже все місто було охоплене жахливим вогненним потоком.

Бачачи це згарище, німці розгубилися. Користуючись їхньою спантеличеністю, російські війська зробили напад міста і взяли його. Поблизу Нарви знаходилося німецьке військо, але воно з якогось дивного осліпленню не хотіло допомогти своїм осажденним одноплемінникам.

Коли пожежа вщухла і місто було очищено від німців, тоді в попелі росіяни знайшли дві ікони — ікону Божої Матері та ікону Миколи Чудотворця. Обидва святі образи збереглися абсолютно неушкодженими, анітрохи не постраждавши від вогню.

Після взяття міста цар Іоан Васильович послав до Нарви Юріївського архімандрита та Софіївського протоієрея, щоб вони збудували одну церкву в замку, а іншу в місті на честь чудотворної ікони Пресвятої Богородиці.

Знайшли помилку