Житія святих,  Грудень

Мучениця Євдокія Гусєва

Місяця грудня на 29-й день

Мучениця Євдокія Іванівна Гусєва народилася 1912 року в селі Бурминка Новодеревенського повіту Рязанської губернії. Її батько був священиком.

Влітку 1940 року Євдокію Іванівну затримали в селі Галіно (Чаліно?) Пронського (нині Скопинського) району Рязанської області разом із Євдокією Назіною і Матроною Наволокіною. Жінок звинуватили в “антирадянській агітації” за те, що вони співали духовні вірші в будинку, де зупинилися на нічліг, коли йшли на прощу до Рязані. На допиті Євдокія Гусєва заявила: “Радянська влада йде проти Бога, а тому ми радянській владі не віримо і не любимо її”. Жодних свідчень вона більше не давала, а на суді сказала: “Винною себе ні в чому не визнаю, в Бога вірю, молилася Богу”. Сповідницю засудили до шести років ВТТ і відправили в Карлаг НКВС.

У липні 1941 року Євдокія Іванівна, перебуваючи в таборі, знову була заарештована за звинуваченням у “контрреволюційній агітації та саботажі”. Ніякої провини за собою вона не визнала і відмовилася підписати протокол допиту. Мученицю Євдокію засудили до розстрілу, який відбувся 11 січня 1942 року. Похована в безвісній спільній могилі.

Зарахована до лику святих новомучеників і сповідників Руських у серпні 2000 року на Архієрейському Соборі Руської Православної Церкви.