Мучениця Милиця Кувшинова Prmch. Serafym prmtsts. YEvdokiia ta YEkateryna mts. Mylytsia
Житія святих,  Січень

Мучениця Милиця Кувшинова

День пам'яті (н. ст.)

Місяця січня на 23-й день / травня на 19-й день – Собор новомучеників, у Бутові постраждалих (перехідне)

Мучениця Милиця народилася 23 листопада 1891 року в селі Улинівка Кобеляцького повіту Полтавської губернії в сім’ї чиновника, який служив на залізниці, Івана Кувшинова. Освіту Милиця здобула в гімназії. На початку тридцятих років вона оселилася в місті Істрі Московської області. Жила самотньо і була близька лише з черницями із закритих монастирів, їх багато тоді оселилося в місті. Вона була людиною глибоко церковною, тому, збираючи про неї відомості для арешту, співробітники НКВС охарактеризували її як колишню черницю і затяту церковницю, однак на слідстві Милиця Іванівна сказала, що в чернечому постригу ніколи не була.
Допитаний 15 січня 1938 року лжесвідок показав, ніби Милиця Іванівна говорила: “Це не радянська влада, а нелюди — закрили всі церкви, повне гоніння на вірян, усіх вірян заарештовують ні за що. Ось вам і сталінська конституція!”
22 січня 1938 року Милицю Іванівну заарештували, помістили в Бутирську в’язницю в Москві, і того ж дня слідчий допитав її.
23 січня 1938 року слідство було закінчено, і 26 січня трійка НКВС засудила Милицю Іванівну до розстрілу. За день до розстрілу співробітник НКВС сфотографував її, щоб катам не помилитися під час страти. Милицю Кувшинову було розстріляно 5 лютого 1938 року і поховано в невідомій спільній могилі на полігоні Бутово під Москвою.