Мучениця Мавра Моїсеєва p1ap7nfh9cgqqfd41e1vddge8g3 3
Житія святих,  Липень

Мучениця Мавра Моїсеєва

Місяця липня на 28-й день

Мучениця Мавра – Мавра Василівна Моїсєєва – народилася 1875 року в селі Шали Темниковського повіту Тамбовської губернії (нині Республіка Мордовія, Атур’ївський район) у селянській родині. Відомо, що до революції 1917 року вона жила у власному будинку, мала середняцьке господарство. Відносно благополучне життя тривало до 1937 року.
Маврі Василівні хотілося, щоб храм у селі Шадимі, куди вона ходила молитися, був міцний і гарний, і вона почала збирати з парафіян гроші для проведення ремонту церковної будівлі. Люди активно відгукнулися, найняли артіль теслярів із 4 осіб, які зробили роботу. Незабаром після цього Мавру Василівну заарештували, і їй висунули обвинувачення в тому, що вона “учасник релігійної контрреволюційної організації… надавала свій будинок для проведення нелегальних збіговиськ… наглядала збір коштів для ремонту церкви”. На допитах вона розповідала лише про те, як збирала гроші на храм і заявила, що віру в Бога вона не вважає злочином. Безбожна влада з цим згодна не була: 5 серпня 1937 року трійка при НКВС Мордовської АРСР засудила Мавру Василівну Моісеєву до вищої міри покарання – розстрілу. 10 серпня 1937 року вирок було приведено у виконання. На ювілейному Архієрейському Соборі Російської Православної Церкви мученицю Мавру Моїсеєву було зараховано до лику святих.